Site Module (2.1.0-beta3) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Log
is: Kerfisskrá

en: Explanation or submission guidelines
is: Útskýring eða leiðbeiningar um innsetningu

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Edit
is: Breyta

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Open
is: Opna

en: View
is: Skoða

en: History
is: Saga

en: URL
is: vefslóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: Created
is: Stofnað

en: Never
is: Aldrei

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Fields
is: Svæði

en: API Key
is: API Lykill

en: State
is: Fylki

en: General
is: Almennt

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: Website
is: Vefsíða

en: Add field
is: Bæta við svæði

en: About
is: Um

en: Install profile
is: Uppsetningarprófíll

en: Creator
is: Stofnandi

en: Current password
is: Núverandi lykilorð
