Site Module (2.2.0-rc3) - en to ku translation catalogue (35 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Explanation or submission guidelines
ku: دەربارە یان ڕێنمایی پێشکەشکردن/بڵاوکردنەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Project
ku: پرۆژە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Help text
ku: دەقی یارمەتی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: Open
ku: کراوە

en: View
ku: پیشاندان

en: History
ku: مێژوو

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: General
ku: گشتی

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Site information
ku: زانیاریی ماڵپەڕ

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: About
ku: دەربارە

en: Install profile
ku: زانیاری تایبه‌تی دابمه‌زرێنه‌

en: Manage display
ku: ڕێکخستنی پیشاندان

en: Current password
ku: وشەنهێنی ئێستا
