Site Alert (8.x-1.4) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Message
ps: پيغام

en: ID
ps: پېژند

en: Active
ps: فعال

en: Custom
ps: خپلېخوښه
