Site Assistant (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Author
ast: Autor

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Created
ast: Fechu

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Published
ast: Espublizáu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: published
ast: espublizáu

en: Not published
ast: Ensin espublizar
