Site Assistant (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Author
oc: Autor

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: published
oc: publicat

en: Changed
oc: Modificat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: not published
oc: pas publicat

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
