Site Assistant (1.0.0) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: General information
pt: Informação geral

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Published
pt: Publicado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: published
pt: publicado

en: Changed
pt: Alterado

en: Not published
pt: Não publicado

en: not published
pt: não publicado

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: The weight of this term in relation to other terms.
pt: O peso deste termo, em relação aos outros termos.

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Promotion options
pt: Opções de publicação

en: Last saved
pt: Última gravação

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi gravado

en: The username of the content author.
pt: O nome de utilizador do autor do conteúdo.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: There are no @label yet.
pt: Ainda não existe @label.
