Site Assistant (10.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: General information
fr: Information générale

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Published
fr: Publié

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Authored on
fr: Écrit le

en: published
fr: publié

en: Changed
fr: Modifié

en: Not published
fr: Non publié

en: not published
fr: non publié

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Entry
fr: Message

en: Headline
fr: Titre principal

en: Entries
fr: Messages

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: The weight of this term in relation to other terms.
fr: Poids de ce terme par rapport aux autres termes.

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Library item
fr: Élément de la bibliothèque

en: The time that the node was created.
fr: L'heure à laquelle le nœud a été créé.

en: Promotion options
fr: Options de publication

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: The username of the content author.
fr: Le nom d'utilisateur de l'auteur du contenu.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.
