Site Assistant (10.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: General information
uk: Загальні відомості

en: Visibility
uk: Видимість

en: Published
uk: Опубліковано

en: Authored by
uk: Автор

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Authored on
uk: Створено

en: published
uk: опубліковано

en: Changed
uk: Змінено

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: not published
uk: не опубліковано

en: Language code
uk: Код мови

en: Entry
uk: Запис

en: Headline
uk: Заголовок

en: Entries
uk: Записи

en: Administrative title
uk: Адміністративний заголовок

en: The weight of this term in relation to other terms.
uk: Вага даного терміна стосовно інших термінів.

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: Promotion options
uk: Опції винесення

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: There are no @label yet.
uk: Ще немає @label.
