Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Høvundur

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Administration
is: Fyrisiting

en: Edit
is: Broyt

en: Weight
is: Vekt

en: Name
is: Navn

en: Save
is: Goym

en: View
is: Vís

en: Updated
is: Dagført

en: Created
is: Stovnað

en: Published
is: Útgivið

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Authoring information
is: Høvundaupplýsingar

en: published
is: útgivið

en: Not published
is: Ikki útgivið

en: not published
is: ikki útgivið

en: Language code
is: Málkota

en: The weight of this term in relation to other terms.
is: Vekt hjá hesum orði í mun til onnur orð.

en: Weight for @title
is: Vekt hjá @title
