Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (28 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Author
mr: लेखक

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Edit
mr: संपादन

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Module dependencies
mr: मोड्यूलच्या आवश्यकता

en: Dependencies
mr: आवश्यकता

en: Configuration dependencies
mr: संरचनेसाठीच्या आवश्यकता

en: Theme dependencies
mr: थीमच्या आवश्यकता
