Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (28 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Administrative title
th: หัวข้อด้านการบริหาร

en: The weight of this term in relation to other terms.
th: ลำดับในการแสดงผลของคำนี้ที่เกี่ยวข้องกับคำอื่น ๆ

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Promotion options
th: ตัวเลือกโปรโมชั่น

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
