Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
