Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: n/a
el: δ/υ

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Add condition
el: Προσθήκη συνθήκης

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: published
el: δημοσιευμένο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: not published
el: μη δημοσιευμένο

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Module dependencies
el: Εξαρτήσεις μονάδων

en: Administrative title
el: Διαχειριστικός τίτλος

en: The weight of this term in relation to other terms.
el: Το βάρος του όρου σε σχέση με άλλους όρους.

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Promotion options
el: Επιλογές προώθησης

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα

en: Configuration dependencies
el: Εξαρτήσεις παραμετροποίησης

en: Theme dependencies
el: Εξαρτήσεις θεματικών παραλλαγών

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.
