Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Administration
fa: مدیریت

en: Edit
fa: تدوین

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: n/a
fa: هیچ

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: published
fa: منتشرشده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Language code
fa: کد زبان

en: Module dependencies
fa: وابستگی‌های ماژول

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Promotion options
fa: گزینه های ارتقا

en: Last saved
fa: دیدار اخرین بار

en: Configuration dependencies
fa: وابستگی‌های پیکربندی

en: Theme dependencies
fa: وابستگی‌های قالب
