Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Administration
tr: Yönetim

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: General information
tr: Genel bilgi

en: Published
tr: Yayında

en: Add condition
tr: Koşul ekle

en: Authored by
tr: Yazan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: published
tr: yayında

en: Changed
tr: Değişti

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: not published
tr: yayında değil

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Module dependencies
tr: Modül bağımlılıkları

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: The weight of this term in relation to other terms.
tr: Bu terimin diğer terimlere göre ağırlığı.

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Promotion options
tr: Yükseltme seçenekleri

en: Last saved
tr: Son kaydedilen

en: Not saved yet
tr: Henüz kaydedilmedi

en: Configuration dependencies
tr: Yapılandırma bağımlılıkları

en: Theme dependencies
tr: Tema bağımlılıkları

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
