Site Assistant (2.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (38 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Author
vi: Tác giả

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Administration
vi: Quản lý

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: View
vi: Xem

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: ID
vi: Mã

en: n/a
vi: không có

en: Created
vi: Tạo bởi

en: General information
vi: Thông tin chung

en: Published
vi: Đã công bố

en: Add condition
vi: Thêm điều kiện

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Authoring information
vi: Thông tin tác giả

en: published
vi: đã xuất bản

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Not published
vi: Chưa công bố

en: not published
vi: chưa xuất bản

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: Entries
vi: Mục

en: Module dependencies
vi: Mô-đun phụ thuộc

en: Administrative title
vi: Tiêu đề dành cho quản trị

en: The weight of this term in relation to other terms.
vi: Độ nặng của từ liệu này so với các từ liệu khác.

en: Dependencies
vi: Phụ thuộc

en: Assistant
vi: Phụ tá

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title
