Site Branding Per Role (1.0.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: All roles
it: Tutti i ruoli

en: About
it: Informazioni

en: Site logo
it: Logo del sito

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
it: Definito nella pagina Aspetto o Impostazioni del tema. Non si dispone delle autorizzazioni appropriate per cambiare il logo del sito.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
it: Definito nella pagina informazioni sul sito. Non si dispone delle autorizzazioni appropriate per modificare il logo del sito.

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
it: Scegliere quali elementi di personalizzazione del sito si desidera mostrare in questa istanza di blocco.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
it: Definito nella pagina <a href=":appearance">Aspetto</a> o <a href=":theme">Impostazioni del tema</a> .

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
it: Definito nella pagina <a href=":information">Informazioni sul sito</a>.
