Site Branding Per Role (2.0.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Site name
fr: Nom du site

en: Site slogan
fr: Slogan du site

en: All roles
fr: Tous les rôles

en: About
fr: À propos

en: Site logo
fr: Logo du site

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
fr: Défini sur les pages Apparence ou Paramètres du thème. Vous n'avez pas les droits appropriés pour changer le logo du site.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
fr: Défini sur la page Information du Site. Vous n'avez pas les autorisations vous permettant de changer le logo du site.

en: Toggle branding elements
fr: Activer/désactiver les éléments de l'identité du site

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
fr: Choisissez les éléments de l'identité du site que vous voulez montrer dans cette instance de bloc.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
fr: Défini sur la page <a href=":appearance">Paramètres d'apparence</a> ou <a href=":theme">Paramètres du thème</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
fr: Défini sur la page <a href=":information">Informations du Site</a>.
