Site Branding Per Role (2.0.0) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Site name
ru: Название сайта

en: Site slogan
ru: Слоган сайта

en: All roles
ru: Все роли

en: About
ru: Информация

en: Site logo
ru: Логотип сайта

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ru: Определено на страницах "Настройки оформления" или "Настройки темы". У вас нет соответствующих прав на изменение логотипа сайта.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ru: Определено на странице "Информация о сайте". У вас нет соответствующих прав на изменение логотипа сайта.

en: Toggle branding elements
ru: Переключить элементы брендирования

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
ru: Выберите, какие элементы брендирования отображать в данном блоке.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
ru: Определено на страницах <a href=":appearance">Настройки оформления</a> или <a href=":theme">Настройки темы</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
ru: Определено на странице <a href=":information">Информация о сайте</a>.
