Site Settings and Labels (2.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Name
nl: Naam

en: (none)
nl: (geen)

en: Default
nl: Standaard

en: Add another
nl: Nog een toevoegen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Custom
nl: Aangepast

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Site settings
nl: Website-instellingen

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Asc
nl: Oplopend

en: Replicate
nl: Kopiëren

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
