Site Settings and Labels (2.0.0-rc3) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Multiple
oc: Multipla

en: Name
oc: Nom

en: (none)
oc: (pas cap)

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Teaser
oc: Acròcha

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Custom
oc: Personalizat

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Changed
oc: Modificat

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
