Site Settings and Labels (2.0.4) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: Multiple
da: Flere

en: Name
da: Navn

en: (none)
da: (ingen)

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Created
da: Oprettet

en: Custom
da: Tilpasset

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Changed
da: Ændret

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Language code
da: Sprogkode

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Site settings
da: Sidens indstillinger

en: Uses
da: Bruger

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: (this translation)
da: (denne oversættelse)

en: (all translations)
da: (alle oversættelser)

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: Revision create time
da: Revidering oprettet

en: Default revision
da: Standard revidering

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
da: Et flag som angiver om dette var standardversionen da den blev gemt.
