Site Settings and Labels (2.0.4) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Multiple
it: Multipla

en: Name
it: Nome

en: (none)
it: (nessuno)

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Teaser
it: Anteprima

en: Created
it: Creato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: <em>Edit @type</em> @title
it: <em>Modifica @type</em> @title

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Revision user
it: Utente revisore

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.

en: The time that the current revision was created.
it: La data e l'ora in cui la revisione corrente è stata creata

en: The user ID of the author of the current revision.
it: ID utente dell' autore della revisione corrente.

en: (this translation)
it: (questa traduzione)

en: (all translations)
it: (tutte le traduzioni)

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: Revision create time
it: Tempo di creazione revisione

en: Default revision
it: Revisione predefinita
