Site Settings and Labels (2.0.4) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: (none)
uk: (немає)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Teaser
uk: Анонс

en: Add another
uk: Додати ще

en: Created
uk: Створено

en: Custom
uk: Власний

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Changed
uk: Змінено

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Language code
uk: Код мови

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Site settings
uk: Налаштування сайту

en: Uses
uk: Використання

en: <em>Edit @type</em> @title
uk: <em>Редагувати @type</em> @title

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: Replicate
uk: Створити копію

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: (this translation)
uk: (цей переклад)

en: (all translations)
uk: (всі переклади)

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: Revision create time
uk: Час створення редакції

en: Default revision
uk: Базова редакція

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
uk: Прапор, що сигналізує про те, чи це була базова редакція, коли вона була збережена.
