Site Settings and Labels (2.0.5) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Name
pl: Nazwa

en: (none)
pl: (brak)

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Teaser
pl: Skrót

en: Created
pl: Utworzono

en: Custom
pl: Własne

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Language code
pl: Kod języka

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Site settings
pl: Ustawienia witryny

en: Uses
pl: Używa

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: (this translation)
pl: (to tłumaczenie)

en: (all translations)
pl: (wszystkie tłumaczenia)

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji

en: Default revision
pl: Domyślna wersja

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
pl: Znacznik informujący o tym czy w trakcie zapisu była to domyślna wersja.
