Site Settings and Labels (2.0.5) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Name
tr: İsim

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Teaser
tr: Özet

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Custom
tr: Özel

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Site settings
tr: Site ayarları

en: Uses
tr: Kullanım

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Revision user
tr: Düzeltme kullanıcısı

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: The time that the current revision was created.
tr: Geçerli düzeltmenin oluşturulduğu zaman.

en: The user ID of the author of the current revision.
tr: Son versiyon yazarının kullanıcı kimliği (ID).

en: (this translation)
tr: (bu çeviri)

en: (all translations)
tr: (tüm çeviriler)

en: Revision translation affected
tr: Düzeltme çevirisi etkilendi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
tr: Çevirinin son düzenlemesinin geçerli düzeltmeye ait olup olmadığını belirtir.

en: Revision create time
tr: Düzeltme oluşturma zamanı

en: Default revision
tr: Varsayılan düzeltme
