Site Settings and Labels (2.0.6) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
