Site Settings and Labels (2.0.6) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Multiple
fa: چندین

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Teaser
fa: خلاصه

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Custom
fa: سفارشی

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>تدوین @type</em> @title

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش تنقیح

en: Asc
fa: صعودی
