Site Settings and Labels (2.0.6) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Display settings
ro: Setări de afișare

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Name
ro: Nume

en: (none)
ro: (nici unul)

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Created
ro: Creat

en: Custom
ro: Personalizat

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Changed
ro: Schimbat

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Apply
ro: Aplică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Asc
ro: Ascendent

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: (this translation)
ro: (această traducere)

en: (all translations)
ro: (toate traducerile)

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Default revision
ro: Revizuire implicită
