Site verification (2.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Add
pt: Adicionar

en: Search engine
pt: Motor de busca

en: Engine
pt: Motor

en: This is a verification page.
pt: Esta é uma página de verificação.

en: Verification META tag
pt: Verificação META tag

en: Upload an existing verification file
pt: Carregue um ficheiro de verificação existente

en: If you have been provided with an actual file, you can simply upload the file.
pt: Se lhe tiver sido fornecido com um ficheiro, pode simplesmente fazer o carregamento do mesmo.

en: Verification file
pt: Ficheiro de verificação

en: The name of the HTML verification file you were asked to upload.
pt: O nome do ficheiro HTML de verificação que lhe foi pedido para carregar.

en: Verification file contents
pt: Conteúdo do ficheiro de verificação

en: The verification file import failed, because the file %filename could not be read.
pt: A importação do ficheiro de verificação falhou, porque o ficheiro %filename não pôde ser lido.

en: Verification for %engine has been deleted.
pt: A verificação para %engine foi eliminada.

en: Verification for %engine deleted.
pt: Verificação para %engine foi eliminada.

en: Custom verification
pt: Verificação customizada.

en: Site Verification
pt: Verificação de site

en: Verifies ownership of a site for use with search engines.
pt: Verifica a posse de um site para uso em motores de busca.

en: Verification page
pt: Página de verificação

en: Add, change or remove verifications for your site.
pt: Adicione, modifique ou remova verificações do seu site.

en: The file %filename is already being used in another verification.
pt: O ficheiro %filename já está a ser utilizado noutra verificação.

en: This is a verification page for the !title search engine.
pt: Esta é uma página de verificação para o motor de busca !title.

en: Add verification
pt: Adicionar verificação

en: No verifications available. <a href="@add">Add verification</a>.
pt: Nenhuma verificação disponível. <a href="@add">Adicionar verificação</a>.

en: This is the full meta tag provided for verification. Note that this meta tag will only be visible in the source code of your <a href="@frontpage">front page</a>.
pt: Este é o meta tag completo, fornecido para verificação. Note que este meta tag apenas será visível no código-fonte da sua <a href="@frontpage">página inicial</a>.

en: Verification saved.
pt: Verificação guardada.

en: Verifications
pt: Verificações
