Site verification (3.0.0-rc1) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: updated
ast: anováu

en: File
ast: Ficheru

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta
