Site verification (3.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: updated
it: aggiornato

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Identity
it: Identità

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
