Site verification (3.0.0-rc2) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Name
fil: Pangalan
