Site verification (3.0.0-rc2) - en to km translation catalogue (14 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: File
km: ឯកសារ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន
