SiteInfo (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: File path
ar: مسار الملف

en: Country
ar: الدولة

en: Modules
ar: الوحدات

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Node
ar: العقدة

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Roles
ar: الأدوار

en: Database name
ar: اسم قاعدة البيانات

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: users
ar: الأعضاء

en: Active users
ar: مستخدمون نشطون

en: About
ar: حول

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Drupal version
ar: نسخة دروبال

en: File system
ar: نظام الملفات
