SiteInfo (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: File path
fr: Chemin du fichier

en: Country
fr: Pays

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Node
fr: Nœud

en: Site name
fr: Nom du site

en: Roles
fr: Rôles

en: No entries available.
fr: Aucun message disponible

en: Database name
fr: Nom de la base de données

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: users
fr: utilisateurs

en: Active users
fr: Utilisateurs actifs

en: About
fr: À propos

en: Default theme
fr: Thème par défaut

en: Drupal version
fr: Version de Drupal

en: File system
fr: Système de fichiers

en: Site Information
fr: Information du site

en: Admin theme
fr: Thème de l'administration
