SiteInfo (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: File path
uk: Шлях до файла

en: Country
uk: Країна

en: Modules
uk: Модулі

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Node
uk: Матеріал

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Roles
uk: Ролі

en: Front Page
uk: Головна сторінка

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: users
uk: користувачі

en: Time Zone
uk: Часовий пояс

en: Active users
uk: Активні користувачі

en: About
uk: Про модуль

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Drupal version
uk: Версія Drupal

en: File system
uk: Файлова система

en: Default language code
uk: Базовий код мови

en: Last cron run
uk: Останній запуск крону

en: Site Information
uk: Відомості про сайт

en: Admin theme
uk: Адміністративна тема
