Sitemap (8.x-2.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: View
pl: Widok

en: Feed URL
pl: URL kanału

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: CSS settings
pl: Ustawienia CSS

en: Front page
pl: Strona główna

en: When enabled, this option will show the number of nodes in each taxonomy term.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlenie liczby węzłów dla każdego słownika terminów kategorii.

en: Syndicate
pl: Subskrybuj

en: Front page of %sn
pl: Główna strona %sn

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Sitemap
pl: Mapa witryny

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Show description
pl: Wyświetl opis

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Menu description
pl: Opis menu
