Sitemap (8.x-2.0-beta6) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Page title
id: Judul halaman

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Front page
id: Halaman depan

en: Syndicate
id: Sindikat

en: Front page of %sn
id: Halaman depan %sn

en: Plugins
id: Plugin

en: Menu name
id: Nama menu

en: Plugin settings
id: Pengaturan plugin

en: Show description
id: Tampilkan deskripsi

en: Provider name
id: Nama penyedia

en: Administer vocabularies and terms
id: Mengelola vocabulary dan terms

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Menu description
id: Deskripsi menu

en: Plugin ID
id: ID Plugin
