Sitemap (8.x-2.0-beta6) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: View
pt: Ver

en: Feed URL
pt: URL do Feed

en: Page title
pt: Título da página

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Front page
pt: Página inicial

en: Syndicate
pt: Feeds

en: Front page of %sn
pt: Página inicial de %sn

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Plugin settings
pt: Configurações de plug-in

en: Show description
pt: Mostrar descrição

en: Provider name
pt: Nome do provedor

en: Administer vocabularies and terms
pt: Administrar vocabulários e termos

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Menu description
pt: Descrição do menu

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: Display a sitemap.
pt: Mostrar um sitemap

en: View published sitemap
pt: Mostrar sitemap publicado

en: Sitemap settings
pt: Configurações do sitemap

en: Sitemap message
pt: Mensagem do sitemap

en: sitemap page
pt: Página do Sitemap

en: Define a message to be displayed above the sitemap.
pt: Definir uma mensagem a ser exibida acima do Sitemap.

en: Administer sitemap
pt: Administrar sitemap

en: Administer menus and menu links
pt: Administrar menus e links de menu
