Sitewide Alert (3.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: N/A
ru: Н/Д

en: Authored by
ru: Автор

en: Other
ru: Другое

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Revert
ru: Вернуть

en: Style
ru: Стиль

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: All pages
ru: Все страницы

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: About
ru: Информация

en: Scheduling
ru: Планирование

en: close
ru: закрыть

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Scheduled
ru: Запланировано

en: By @name on @date
ru: @name, @date

en: By @name
ru: @name

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Restricted to certain pages
ru: Ограничено для определённых страниц

en: Not scheduled
ru: Не запланировано

en: Edit %label
ru: Редактировать %label

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Authored on @date
ru: Создано в @date
