Sitewide Alert (3.1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Other
ja: その他

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Revert
ja: 戻す

en: Style
ja: スタイル

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: About
ja: アバウト

en: Scheduling
ja: スケジューリング

en: close
ja: 閉じる

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: By @name on @date
ja: 日付 @date 　　投稿者 @name

en: By @name
ja: @name 作成

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: Not scheduled
ja: 未スケジュール

en: Edit %label
ja: %label を編集

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Authored on @date
ja: 作成日 @date
