Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Language
oc: Lenga

en: Administration
oc: Administracion

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: On
oc: Activat

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Bottom
oc: Bas

en: Off
oc: Desactivat

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Position
oc: Posicion

en: Close
oc: Tampar

en: 1 Day
oc: 1 Jorn

en: 1 Week
oc: 1 Setmana

en: 1 Month
oc: 1 Mes

en: 1 Year
oc: 1 An

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Keys
oc: Clés

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Translate
oc: Traduire

en: Save order
oc: Desa l'ordre

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Update preview
oc: Actualizar l'apercebut

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
