Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Administration
tr: Yönetim

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: View
tr: Görüntüle

en: Bottom
tr: Alt

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Position
tr: Konum

en: Close
tr: Kapat

en: 1 Day
tr: 1 Gün

en: 1 Week
tr: 1 Hafta

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihindeki sürümüne geri dönmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Authorization
tr: Yetkilendirme

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Translate
tr: Çevir

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: Delete all revisions
tr: Tüm sürümleri sil

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Update preview
tr: Önizlemeyi güncelle

en: Language: %language
tr: Dil: %language

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Default view mode
tr: Varsayılan gösterim kipi

en: Manage form display
tr: Form görünümünü yönet

en: The time that the term was last edited.
tr: Terimin son düzenlendiği zaman.

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
tr: @language çevirisini %revision-date tarihindeki sürüme geri döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Revert content shared among translations
tr: Çeviriler arasında paylaşılan içeriği geri al

en: Set as current revision
tr: Geçerli sürüm olarak ayarla

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
