Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: On
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: View
uk: Перегляд

en: Bottom
uk: Знизу

en: Off
uk: Вимкнено

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Position
uk: Позиція

en: Close
uk: Закрити

en: 1 Day
uk: 1 день

en: 1 Week
uk: 1 тиждень

en: 1 Month
uk: 1 місяць

en: 1 Year
uk: 1 рік

en: Authored on
uk: Створено

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Keys
uk: Ключі

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Twitter
uk: Твітер

en: Translate
uk: Перекласти

en: Save order
uk: Зберегти послідовність

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Preview settings
uk: Параметри попереднього перегляду

en: - Any -
uk: - Будь-який -

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: Update preview
uk: Оновити попередній перегляд

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Default view mode
uk: Усталений режим перегляду

en: Manage form display
uk: Керувати відображенням форми

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
uk: Обмеження матеріалу у символах - @limit, залишилось - <strong>@remaining</strong>

en: The time that the term was last edited.
uk: Час останнього редагування терміна.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Set as current revision
uk: Встановити як поточну редакцію

en: There are no @label yet.
uk: Ще немає @label.
