Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to cy translation catalogue (30 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: Language
cy: Iaith

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: On
cy: Ymlaen

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Position
cy: Lleoliad

en: Close
cy: Yn agos

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Revisions for %title
cy: Diwygiadau i %title

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Revision of %title from %date
cy: Diwygiad %title o %date.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dychwelyd i'r diwygiad o %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.
