Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: On
da: Tilsluttet

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Bottom
da: Bund

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Position
da: Placering

en: Close
da: Luk

en: 1 Day
da: 1 dag

en: 1 Week
da: 1 uge

en: 1 Month
da: 1 måned

en: 1 Year
da: 1 år

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Keys
da: Nøgler

en: Authorization
da: Godkendelse

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Translate
da: Oversæt

en: Save order
da: Gem rækkefølge

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: Update preview
da: Opdatér preview

en: Learn more
da: Lær mere

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Default view mode
da: Standard view mode

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: The time that the term was last edited.
da: Datoen hvor termen senest blev redigeret.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: There are no @label yet.
da: Der er endnu ingen @label.
