Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Bottom
hi: तल

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Position
hi: स्थान

en: Close
hi: बंद करे

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: There are no @label yet.
hi: अभी तक कोई @label नहीं हैं।
