Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (68 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: On
hu: Be

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Bottom
hu: Alja

en: Off
hu: Ki

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Close
hu: Bezár

en: 1 Day
hu: 1 nap

en: 1 Week
hu: 1 hét

en: 1 Month
hu: 1 hónap

en: 1 Year
hu: 1 év

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Translate
hu: Fordítás

en: Save order
hu: Sorrend mentése

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Preview settings
hu: Előnézeti beállítások

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Update preview
hu: Előnézet frissítése

en: Language: %language
hu: Nyelv: %language

en: Learn more
hu: További információk

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Default view mode
hu: Alapértelmezett nézet mód

en: Manage form display
hu: Űrlap megjelenítésének beállítása

en: Twitter Settings
hu: Twitter beállítások

en: The time that the term was last edited.
hu: Az időpont, mikor a kifejezést utoljára szerkesztették.

en: Cookie expiration
hu: A süti érvényessége

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként

en: There are no @label yet.
hu: Még nincs @label.
