Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (56 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Administration
id: Administrasi

en: Last updated
id: Update terakhir

en: On
id: Pada

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: View
id: Lihat

en: Bottom
id: Dasar

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: Position
id: Posisi

en: Close
id: Tutup

en: 1 Day
id: 1 Hari

en: 1 Week
id: 1 Minggu

en: 1 Month
id: 1 Bulan

en: 1 Year
id: 1 Tahun

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Keys
id: Kunci

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Update preview
id: Perbarui contoh tampilan

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Default view mode
id: Mode tampilan default

en: Manage form display
id: Kelola tampilan formulir

en: The time that the term was last edited.
id: Waktu saat istilah tersebut terakhir kali diedit.

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan

en: Set as current revision
id: Tetapkan sebagai revisi saat ini

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
